Een selectie zeldzame wielerposters van Toulouse-Lautrec wordt geveild

Inhoudsopgave:

Video: Een selectie zeldzame wielerposters van Toulouse-Lautrec wordt geveild

Video: Vintage Cycling Posters - Libros de Ruta 2024, Mei
Anonim

Werken ter ere van fietsen uit de late 19e eeuw, deze zijn best gaaf

Een selectie vintage wieleraffiches wordt geveild, waaronder twee ontworpen door de beroemde kunstenaar Henri de Toulouse-Lautrec. Swann Auction Galleries zal op 13 februari in totaal zeven posters uit het einde van de 19e en het begin van de 20e eeuw aanbieden.

In een persbericht stelt de galerie dat 'fietsen een van de meest populaire hobby's van het fin-de-siècle was en een groeiende sport in de jaren 1890 en de eerste jaren van de 20e eeuw, vooral in Frankrijk, dat samenviel met de even populaire en opkomende kunst van het ontwerpen van posters, een andere rage die ertoe leidde dat leden van het publiek de mannen van de afficheposters op straat volgden om te zien of ze een schone kopie van een poster konden bemachtigen voordat deze aan een muur werd geplakt.'

Dit leidde tot het ontwerpen van posters voor allerlei dingen die met fietsen te maken hebben, waaronder reclame voor een race om het publiek te informeren over een product, net zoals advertenties tegenwoordig werken, maar met een vleugje meer zwier.

Afbeelding
Afbeelding

Twee van de geveilde posters zijn ontworpen door de Franse post-impressionistische kunstenaar Toulouse-Lautrec. De eerste werd in 1896 gemaakt in opdracht van het Britse fietsenbedrijf Simpson, dat reclame wilde maken voor zijn nieuwe fietskettingen.

Lautrec werd geïnspireerd om de poster te ontwerpen rond de Britse wielrenner Jimmy Michael die rijdt met een tandenstoker tussen zijn tanden, iets waar hij bekend om stond. Uiteindelijk verwierp Simpson het ontwerp omdat hij van mening was dat de pedalen die in de afbeelding werden gebruikt niet goed waren gemaakt.

De kunstenaar had op eigen kosten al 200 afdrukken van de poster gemaakt met dit overgebleven exemplaar dat te koop staat en naar schatting tussen $ 7.000 en $ 10.000 onder de hamer zal brengen.

Het tweede Lautrec-stuk was een ander stuk dat vier jaar later voor Simpson werd gemaakt, getiteld 'La Chaine Simpson' en wordt geschat op $ 1.000 tot $ 1. 500.

Afbeelding
Afbeelding

Het belangrijkste item dat wordt geveild is het ontwerp 'Orient Cycles, Lead the Leaders' van Edward Penfield. Volgens Swann Auction Galleries is dit 1895 meter hoge werk uiterst zeldzaam voor Penfield, die meestal op een veel kleiner formaat werkte. Dit werk zal naar verwachting tussen de $8.000 en $12.000 op de veiling opleveren.

Verdere posters ontworpen door Adrien Barrere, Eugen Grasset en W alter Thor zullen ook deel uitmaken van de collectie, die vanaf nu hier twee donderdagen online zal accepteren.

Aanbevolen: